Okul Servis Ücretlerine Zam

Okul Servis Ücretlerine Zam

2021 Yılı Eylül ayında açıklanan 2021-2022 eğitim öğretim dönemi servis ücretlerine, akaryakıt ve diğer giderlere gelen yüksek zamlardan dolayı, mevcut ücretlerin okul servis hizmetleri giderlerini karşılamaya yetmediği gerekçesi ile artış yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alınan karar ile İstanbul’da okul servis ücretlerine 2022 Şubat ayı itibariyle geçerli olmak üzere %27 zam yapıldı.

İstanbul yeni ücret tarifesi:

okul-servis-ucret-tarifesi

 

İzmir Servis Araçları Odası tarafından da 2021-2022 eğitim öğretim yılı ikinci döneminden itibaren geçerli olmak üzere yayınlanan yeni tarifede İzmir’de okul servis ücretlerine %35 civarında artış olduğu görülüyor.

İzmir yeni ücret tarifesi:

ikinci-donem-servis-tasima-ucretleri

 

Ankara Akyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Refah, Ankara’da okul servis taşıma ücretlerine % 30 artış yapacaklarını bildirdi.

Alınan karara göre servis ücretleri 0-1 km arası 200 TL, 1-3 km arası 250 TL, 3-6 km 290 TL, 6-10 km arası 325 TL olarak belirlendi. Buna göre 10 kilometreyi aşan her bir kilometre içinde 36 TL eklenmesi kararlaştırıldı. Zamlı tarife 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle geçerli olacak.

İzmir, Ankara ve İstanbul’dan sonra Adana, Antalya, Bursa, Muğla, Malatya, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Samsun, Trabzon, Erzurum gibi Büyükşehirlerden de öğrenci taşıma ücretleri ile ilgili benzer kararlar bekleniyor.

  1. Blog
  2. Okul Servis Ücretlerine Zam