Servis Firmaları Dijital Dönüşüme Hazır

Servis Firmaları Dijital Dönüşüme Hazır

Geleneksel metotlardan daha verimli sonuçlar elde etmek için ortaya çıkmış olan dijital dönüşüm, sektörel veya toplumsal ihtiyaçlara, teknolojinin entegrasyonuyla çözüm yaratmayı amaçlar. Süreçlerin ve bilgilerin elektronik ortama aktarılması ile, işleyişin güvenli ve hızlı yürütülmesi ve hem maliyet avantajı hem de zaman tasarrufu sağlanması amaçlanmaktadır.

Rekabette bir adım öne geçmeyi hedefleyen firmalar, dijitalleşen dünyanın hızını ve kolaylığını, iş süreçlerine dahil ederek, iş yapış şekillerini ve kültürünü geliştirip, değiştirmektedir. Şu an için rekabet gücünü arttıran dijitalleşme, yakın tarihte şirketlerin ayakta kalması için bir zorunluluk olacaktır. Değişime ayak uydurmayıp, alışılagelmiş dosyalama, evrak, kâğıt gibi belgeleme ve saklama yöntemlerini uygulamakta ısrarcı olan firmaların, mevcut konumlarını, hatta mevcudiyetlerini kısa zaman içinde kaybetmeleri kaçınılmaz olacaktır.

Karmaşık ve yönetilmesi güç süreçleri ile dijital dönüşüme en çok ihtiyaç duyan sektörlerden biri de Öğrenci ve Personel Taşımacılığı Sektörüdür.

Öğrenci ve Personel Taşımacılığı yapan firmalara hizmet eden vita, bir servis firmasının tüm yönetim süreçlerinin, tek sistem üzerinden yönetilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Web ve mobil tabanlı oluşu sayesinde, sahada veya herhangi bir konum ve internete bağlanabilen herhangi bir cihazdan gerekli bilgilere erişim sağlanabilir.

Sistem tarafından sunulan araç önerisi, güzergâh önerisi, fiyat önerisi gibi sistem önermeleri ile, kaynakların en doğru ve verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

Google Premium Maps lisansı sayesinde gerçek trafik dataları ile güzergahların optimize edilmesini sağlayarak, yakıt ve zaman tasarrufu sağlar.

Personel ve öğrenci kayıtları, online kayıt linki aracılığı ile temassız olarak hızlı ve güvenli bir şekilde alınır. Online ödeme ve ödeme hatırlatma sistemi sayesinde hızlı ve kesintisiz tahsilat imkânı sunar.

Sınırsız evrak depolama alanı sayesinde, yasal veya özel olarak bulundurulması gereken tüm evrak ve belgelerin, sistem içerisinde depolanması mümkündür. İhtiyaç duyulan belgelere erişim ve paylaşma imkânı sınırsızdır. Evrak sahipleri kendileri de kendi evraklarını sisteme yükleyebilir. Süresi dolan belgeler veya eksik belgesi bulunan tanımlar için ilgili kişiler sistem tarafından uyarılır, ekstra takibe gerek kalmaz.

Servis firmasının gelir ve giderini belirleyen çetele ve puantaj işlemleri, gerçekleşen işlerden doğru otomatik olarak oluşturulur, kişisel müdahaleler yalnızca yetkilendirilmiş kişiler tarafından yapılabilir. Böylelikle art niyetli ya da sehven yapılan hatalı çetele işlemleri engellenmiş olur.

Servis firması, gelir ve gider durumunu, kar zarar durumunu detaylı ve özet raporlar sayesinde istediği periyodlarda görüntüleyerek, stratejik kararlar alırken de vita`dan destek alabilir.

Sistem içerindeki onay, yetki ve işlem kaydı mekanizmaları sayesinde, hangi kullanıcının ne zaman hangi işlemi yaptığı takip ve kontrol edilebilir. Fiyat değişimleri, belirli kişilerin yetkisi ile sınırlandırılır. Personelin görev dağılımı net olarak belirlenebilir.

Araçların anlık konumu, görevine yerine getirip getirmedikleri, kuruma giriş ve çıkış saatleri gibi kritik bilgilere tek ekran üzerinden ulaşan servis firması, taahhüt ettiği hizmeti anlık olarak denetleyerek, olası sorunları gerçekleşmeden çözer.

Hak edişe bağlı araç içi kontrol sistemleri sayesinde, servis çalışanları araç içi kontrolünü işlerinin bir parçası olarak görür ve kontrol sağlamadan tamamlanan işler için ödeme alamayacaklarını bilirler.

Servis hizmetlerinden yararlanan kişiler, vita APP Yolcu Mobil Uygulaması üzerinden sürücü/rehber değerlendirme, öneri ve şikayet kaydı oluşturma, 7/ 24 canlı destek alma imkanına sahiptir.

Aynı zamanda servis aracını online olarak takip edebilir, aracın yaklaşma bildirimlerini alabilirler. Böylelikle servis bekleme/bekletme kaynaklı yaşanılabilecek problemlerin önüne geçilmiş olur.

Mobil Yolcu Biniş sistemleri ile yolcu binişleri ekonomik bir şekilde alınarak, hangi yolcunun, nereden, ne zaman, hangi servise bindiği, hangi koltuğa oturduğu, servisin anlık doluluk oranı gibi bilgiler alınır ve geçmiş tarihli olarak raporlanabilir. Bu sayede herhangi bir salgın hastalık durumunda temaslı listesi çıkarılabilir.

Akıllı telefon tabanlı küresel konumlama sistemi kullanan vita Drive Mobil Takip uygulaması ile, sürücülerin günlük işlerinin takibi, anlık ve geçmiş konum, hız vb. bilgilerine ulaşabilmek için ekstra bir donanıma ihtiyaç duyulmaz. Araç veya sürücü değişimlerinde, tüm servis bilgileri anında yeni sürücüye aktarılarak, takip başlatılabilir.

vita Drive ile, aracın her hareketinin, geçtiği durakların takibi ve planlanan rota ve gerçekleşen rota kıyaslamaları sayesinde, kayıt dışı yolcu taşınması olasılığı ortadan kalkar. Ayrıca müşterilere sunulan VIP seviyesinde hizmet ile, kişilerin korsan taşımacılığa yönelimleri minimize edilerek, servis firmasına yeni yolcu kazanımı sağlanır.

Müşteri talep ve beklentilerini en makul biçimde karşılamayı amaç edinmiş bir sistem olan vita, servis firmaları için rekabet gücünü arttıran mükemmel bir araçtır. vita kullanan servis firmaları, teklif bedelini düşürmek yerine hizmet kaliteleri ile öne çıkarlar.

vita Drive uygulaması, transfer hizmeti sunan firmalar için de transfer taleplerinin dağıtımını optimize etmek için biçilmiş kaftandır. Gelen talep, en yakındaki sürücüye otomatik olarak gönderilerek, yakıt ve zaman tasarrufu sağlanır.

Transferin gerçekleşen kilometre ve süre bilgisi ile, fiyatlandırma parametrelerinin sistem tarafından otomatik hesaplanması sayesinde hak ediş hesaplamada yaşanılan karışıklıklar sona erer.

Sürücülere gönderilen işlerin tamamlanıp tamamlanmadığı bilgisi ve anlık durumları (yolda, yolcu alındı/ bırakıldı vb.) ekran üzerinden takip edilebildiğinden, olası sorunlara müdahaleyi hızlandırır.

Transferin U-EDTS sistemine aktarılması için ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur. vita Transfer sistemine girilen tüm talepler, araç sürücü eşleştirilmesi yapıldıktan sonra tek tuşla U-EDTS`ye aktarılır ve sefer çıktısı sürücüye elektronik ortamda gönderilir.

Kısacası, vita’nın tüm süreçler için bir çözümü vardır. Siz de dijital dönüşüme hızlıca adapte olmak ve rakiplerinizden en az bir adım öne çıkmak istiyorsanız, bizime iletişime geçebilirsiniz.

  1. Blog
  2. Servis Firmaları Dijital Dönüşüme Hazır